Kalkulator ubezpieczeń – pomoc przy wyborze polisy

Aby jak najlepiej dopasować polisę ubezpieczeniową, warto skorzystać z dostępnego w internecie bezpłatnego kalkulatora.

Idealna polisa ubezpieczeniowa powinna być jak najlepiej dopasowana do potrzeb klienta oraz odpowiadać jego możliwościom finansowym. Wielu przyszłych ubezpieczonych szuka jak najtańszych produktów, nie dają one jednak pełnej ochrony i gwarancji wypłacenia odszkodowania. Jak więc znaleźć odpowiednią polisę? Z pomocą przychodzi m.in. kalkulator ubezpieczeń.

Kalkulator OC samochodowego

Wybór najlepszego OCNajczęściej spotykanym kalkulatorem ubezpieczeń jest narzędzie służące do wyliczania cen OC komunikacyjnego. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, jest to jedno z niewielu obowiązkowych ubezpieczeń, które musi wykupić każdy kierowca. Po drugie, każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma obowiązek oferować w ramach ubezpieczenia OC ten sam zakres ochrony. Warto wówczas wybrać jak najtańszą ofertę, by uniknąć przepłacania za tę polisę.

Jak działa taki kalkulator? Wystarczy wypełnić dostępny na stronie formularz, w którym znajdują się takie same kryteria, jakie TU biorą pod uwagę przy wyliczaniu ceny polisy, a więc m.in. markę i model samochodu, jego wiek, przebieg, a także dane dotyczące samego kierowcy. Wówczas w ramach wyniku otrzymamy konkretne oferty ubezpieczenia OC dopasowane konkretnie do podanych przez nas informacji.

Inne rodzaje ubezpieczeń

Kalkulator ubezpieczeń nie odnosi się jednak tylko do polis komunikacyjnych. W taki sposób możemy również poszukać np. ofert ubezpieczenia domu lub mieszkania. Zasada działania jest tu analogiczna – podajemy informacje na temat ubezpieczanej nieruchomości, o jakie zapytałby nas agent ubezpieczeniowy przy wyliczaniu polisy – m.in. o to, w jakiej miejscowości i okolicy się znajduje, jaki jest jej metraż czy rok budowy. Mniej popularnym, ale również przydatnym narzędziem jest też kalkulator ubezpieczeń turystycznych, w którym określamy cel podróży oraz kraj, do którego się wybieramy.

Po wypełnieniu odpowiednich pól otrzymamy listę polis, które będą najlepiej dopasowane do naszych potrzeb, ale przede wszystkim – cenę poszczególnych usług. W tym miejscu znajdziemy też szczegółowe informacje co do danego produktu – to, co najważniejsze, czyli zakres ochrony, oraz link do regulaminu oferty i ogólnych warunków ubezpieczenia. Na stronie kalkulatora można także w wielu przypadkach wykupić wybraną polisę – bez wychodzenia z domu!